Új lendülettel indítja a tanévet a győri Design Campus
A Széchenyi István Egyetem Művészeti Kara a 2021 szeptemberében elindított designképzések sikerére építve új mérföldkőhöz érkezett: az intézmény keretében működő Design Tanszék négy önálló tanszékké bővül. Az átszervezés célja, hogy az egyes szakterületek önállóan fejlődhessenek, mélyebb szakmai kompetenciákat nyújtva a hallgatók számára. Az Egyetem képzést kiegészítő céljait szolgáló Design Campus Kompetencia Központ tevékenysége is bővül.
Győr egyik legmodernebb épületében, a Széchenyi István Egyetem Győri Innovációs Park három szintjén működő, innovatív és progresszív alapokra helyezett Design Tanszék U. Nagy Gábor vezetésével jött létre, akinek víziója meghatározó szerepet játszott a tanszék fejlődésében. Az új tanszékek kialakítása tovább erősíti a Széchenyi István Egyetem pozícióját a hazai művészeti oktatásban, lehetőséget biztosítva a hallgatóknak, hogy mélyebb és specializáltabb tudást szerezzenek az egyes területeken.
Tanszékvezetői pozíciókat betöltik:
- Építőművész Tanszék: U. Nagy Gábor, Prima Primissima-, Ybl- és Kós Károly díjas építész
- Formatervező Tanszék: Dr. Lepsényi Imre, többszörös Red Dot díjas képzőművész és elektromérnök
- Tervezőgrafika Tanszék: Kassai Ferenc, Ferenczy Noémi díjas tervezőgrafikus
- Elméleti- és Alapképző Tanszék: Dr. Somogyi Krisztina építészetkritikus, környezetpszichológus
A designképzések jelenléte Győrben, a Széchenyi István Egyetemen amiatt is fontos, mert itt számos erős mérnöki képzés működik, ami előremutató együttműködési lehetőségeket biztosít a tervezői oktatással. Erre jó példa Rovó Balázs formatervező hallgató sikere is, aki a Széchenyi Egyetem Digitális Fejlesztési Központjával együttműködésben létrehozott PUPIL nevű orvosi eszközének tervével elnyerte a 2023 évi Magyar Formatervezési Díj Kulturális és Innovációs Minisztérium Felsőoktatásért Felelős Államtitkársága által megosztott különdíját.
Az egyetem designképzéseinek sikerességét olyan eredmények is bizonyítják, mint az Audi Hungaria, a Széchenyi István Egyetem és a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem együttműködése, aminek keretében a budapesti Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér nyolc utashídját díszítik a Design Campus hallgatójának, Kiss Bencének alkotásai. Balogh Borbála tervezőgrafikus hallgató pedig a Vylyan Bogyólé 2023 címkepályázaton nyert Közönségdíjat. A 19. alkalommal meghirdetett versenyen 13 hazai, tervezőgrafikus képzéssel foglalkozó oktatási intézmény vett részt.
Az intézmény fejlődését tovább ösztönzi a Design Campus Kompetencia Központ, mely az oktatás segítése mellett a designkutatást és a kreatívipari vállalati együttműködéseket hivatott erősíteni az Egyetemen. A központon keresztül az Egyetem különös hangsúlyt fektet a nemzetközi kapcsolatok bővítésére is. A Design Campus Kompetencia Központ szakmai igazgatása Dr. Koós Daniella formatervező feladata, a központ operatív igazgatója Ágota Bernadett.